Konečně pořádný hosting

Odesláno v December 28, 2008 | Kategorie hosting, webhosting | 8 Comments

Jednou ze starostí každého webdesignera je zajistit sobě a doporučit klientům solidní hosting, nebo alespoň solidní kompromis mezi cenou a službami, které dostanete. V následujícím článku zkusím sepsat moje zkušenosti s hostováním u pár českých a zahraničních služeb. Ale je to pár let, možná je dnes všechno jinak.

Fáze 1a – Pipni.cz

Začínalo to vždycky stejně: první rok maximální spokojenost. Bezvadné přidávání nových subdomén a FTP účtů, docela rychlý hosting. Bohužel noví zájemci přibývali rychleji, než Šimonkovi dokázali zvládat a problémy na sebe nenechaly dlouho čekat. Kámen úrazu byl upload nových souborů, kdy server hlásil nulový prostor pro data. Chyba se už začala objevovat obden, takže nezbylo než sbalit svých 400MB souborů a odtáhnout jinam.

Fáze 1b – Český hosting

Tady to taky začínalo krásně. Opět první rok všechno fungovalo, kromě toho, že .htaccess musel přidávat administrátor, ale myslel jsem, že by se to dalo vydržet. Samozřejmě nedalo, pokud pracujete na vývoji aplikací, je důležitá určitá flexibilita, což znamená při reakční době podpory cca. 4 hodiny a nevyhnutelnosti lidského faktoru solidní stres. Tečku za mým pobytem zde však udělala až rychlost (=pomalost) připojení k databázi a nasazení nešťastně nakonfigurovaného mail filtru. Běžný mail přišel za 30 minut, někdy také vůbec.

Stěhování už obnášelo skoro 1GB, to už trochu zabolelo.

Fáze 1c – Isol.cz

Musím zaklepat, s tímto hostingem mám minimální problémy. Cena je odpovídající, databáze fungují rychle, administrátor podstatně přijemnější než u Českého hostingu, ale není to takový flegmatik jako Šimonkovi na Pipni ;-)

Ale jako každý český hosting (s malym č) se nevyhnuli “zavádějícím podmínkám” a párminutovým výpadkům serveru. Původně neomezený traffic neznamená neomezený, je zde také omezení počtu dotazů do databáze, taky se občas nedalo připojit na FTP kvůli nějaké “kvótě pro přenos souborů”, taky jednou za čas nepřijde mail atd. Klasika.

Pro návštěvnost >200 lidí denně můžete čekat problémy (možná taky taky ne). Bookmarky.cz jsem musel odstěhovat kvůli nějakým nevyjasnitelným problémům s databází . To bolelo hodně, zvlášť když dva měsíce předtím pilujete cachování. Upozornění probíhalo stylem “server si přetěžovat nedáme, opravte si to, pak jej zase spustíme”. Zkoušeli jste někdy přesouvat 60MB databázi?

Fáze 1d – hledání dalšího českého hostingu

Asi to musím říct obecně: u nás neexistuje spolehlivý hosting za solidní cenu. Pár zkušeností u zákazníků:

 • Avonet – pár klientů v regionu tady hostuje, ale pro power users to není. Podivně nastavené cesty pro include v includovaných PHP souborech, chybějící podpora multibytových funkcí v PHP, ještě stále MySQL 4 a PHP 4 (!?). Rychlý, drahý, na podpoře pár věcí nechtěli, nemohli nebo neuměli změnit.
 • Active24 – asi vše funguje, ale jejich ceník je prostě odporný. To mám platit za to, že mi zvýší limit velikosti souboru pro upload, limit na počet současných spojení či velikost použité paměti?
 • …určitě jsem nevyzkoušel spoustu znamenitých hostingů včetně těch zdarma. Děkuji, nechci.
  Pro méně chápavé: nemusíte se v komentářích obtěžovat s vychvalováním právě toho svého hostingu, pokud není opravdu něčím zajímavý.

Fáze 2 – zahraniční hosting

Pokračování zde.

Hlasujte pro tento článek:
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • del.icio.us
 • Google
 • Linkuj
 • Vybrali.sme
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • LinkedIn

Komentáře

8 Responses to “Konečně pořádný hosting”

 1. Martin Hujer on December 28th, 2008 3:33

  Já jsem nakonec skončil na hostmonster, ale nějaký velký web (eshop) bych dal na tojeono…

 2. admin on December 28th, 2008 3:41

  Hostmonster je v pohodě, bude o něm psát v dalším dílu, bylo toho příliš na jeden článek.

 3. michal on December 28th, 2008 15:14

  Moonlake.cz – naprosta spokojenost, solidni jednani, dobre ceny…

 4. admin on December 28th, 2008 15:34

  To je tedy opravdu kauf, 100MB + 1 MySQL za 600,- měsíčně. Ještě někdo z obchodního?

 5. jerevánek on December 28th, 2008 16:06

  a to jsi nevyzkoušel estránky. děs

 6. antik on December 28th, 2008 17:23

  Ahoj, rad jsem si precetl tvuj clanek, na isolu jsem totiz taky – jiz asi 2 roky a to co jsi napsal o Radimovi je pravda – nejake detske nemoci byly, ale jinak velka spokojenost. Nicmene bych mel rad neco “v rukavu” do nepohody, takze jsem taky nedavno hledal, jestli existuje lepsi hosting za stejne finance, ale prozatim jsem na nic neprisel. Takze az najdes nejakou bombu, budu rad za novy clanek :) Ikdyz, co takova Savana nebo Station.cz – mate nejake zkusenosti?

 7. matak on December 28th, 2008 17:32

  Taky jsem kdysi před pár lety prošel XY hostingů, stěhoval jsem se každé 3 měsíce, bylo jich snad deset, SAVANA, ČESKÝ HOSTING, GIGAHOSTING, NEOMEZENYHOSTING atd.atd. rozhodně všechny co znáte a díky bohu si na ně nevzpomenu, ve chvíli, kdy projekty co stavíte navštěvuje denně více než 500 lidí nebo mají více dotazů do databáze nebo složitější databázi problémy se objevují jeden za druhým a když si spočítáte čas s řešením problémů a ty nervy na nereagující podporu nestojí to za to, nakonec jsem koupil server a mám klid, pokud nemáte možnost koupit server na sebe doporučuji domluvit se s pár lidmi udělat pár virtuálních serverů a je, v životě už nechci žádný hosting vidět a jakémukoli zákazníkovi padají jakékoli záruky ve chvíli, kdy trvá na svém hostingu

 8. Ferror on April 18th, 2009 12:52

  Máte někdo zkušenosti s hostingem flyweb.cz ??

Váš komentář: