Chcete po architektovi aby vám opravil ledničku?

Odesláno v December 26, 2009 | Kategorie webdesign | 2 Comments

Je to pořád stejné. Velké firmy už mají své správce sítí, a pokud nemají, ví kde je najít.
Daleko těžší je to se zákazníky malých až miniaturních firem. Vytvoříte stránky, zákazník dostane publikační systém, je maximálně spokojený. Pak se najednou dozví, že známý má maily tak bááááječě nadizajnované. Je vám líto je odmítnout?


“Přece pro webdesignera nemůže být až takový problém udělat šablonu pro mail”. Jistě, není, slíbím šablonu. Kdo taky jiný by to měl udělat než webdesigner, zvlášť když dosud jsme s ním byli tak spokojeni. Udělám tedy šablonu, v rámci dobrých vztahů zadarmo nebo za minimální cenu i když html šablony ze srdce nenávidím.

Ale my bychom to potřebovali taky nainstalovat, kdy budete mít cestu kolem? Tak sedneme s manželkou do auta, jedem 40km… Odbočku k satelitnímu městečku jsme přejeli naštěstí jenom jednou.

Tak dobrý den, jdeme na věc. Z počítače vydoluju Outlook, aha, pan majitel ještě nemá mailový účet. Naštěstí jim dělám i hosting, takže není problém s hesly. Ale SMTP nejde. K odesílání potřebujem heslo od providera, zjistím že mají účet u O2. Nevadí, zavoláme na linku podpory. Aha tak ještě na jednu. Dohledáme ve smlouvě hesla. Hurá, máme 50-timístné heslo pro SMTP. Tak jdem na ty šablony. Logo mi pošle jejich grafik, on to ještě upravuje, ale za chvilku to bude mít. Počkáme, mezitím zákazníka naučím jak se ten Outlook spustí a jak ty maily odesílat a samozřejmě nastavíme mailový účet.

Máme zatím od grafika obrázek, ve 2. verzi už je správně. Tak uděláme tu šablonu mailu… aha jeho manželka by chtěla taky jednu, švagr pro nás také něco dělá, jo a na dcerušku bychom málem zapomněli. Aha dcera má jinou adresu, manželka má jiný mobil. Všichni budou na tomto počítači? Každý potřebuje svoji šablonu? Skvělé. Nastavíme.

Loučíme se se slzami v očích.

Po 4 týdnech e-mail: Ono to fungovalo, ale po restartu se něco změnilo a nic nám nejde, museli jsme volat někoho ze Zlína. Chtěl po nás tisícovku ale teď všechno funguje. Taky na logo jde kliknout, to jste nám také (asi schválně) neudělal. Proč jste neřekl že tomu nerozumíte? Zavolali bychom si někoho jiného. A ta faktura (10.den po splatnosti) je vysoká. Byl jste tady zbytečně dlouho. Ten pán, co to umí, to měl hned.

Hlasujte pro tento článek:
 • Bookmarky.cz
 • Digg
 • del.icio.us
 • Google
 • Linkuj
 • Vybrali.sme
 • E-mail this story to a friend!
 • Facebook
 • LinkedIn

Komentáře

2 Responses to “Chcete po architektovi aby vám opravil ledničku?”

 1. mcmatak on December 27th, 2009 13:14

  pro dobrotu na žebrotu, to znám no :) na to už jsem nespočetněkrát dojel

 2. Jakub Hejda on April 18th, 2010 13:31

  Za nestandartní výkony se nechávám platit raději předem :-)

Váš komentář: